Bahasa - Indonesia
Chinese (simplified)
Deutsch
English - Australia
English - Canada
English - Ghana
English - International
English - Ireland
English - Kenya
English - Malaysia
English - Nigeria
English - Nordics
English - Singapore
English - South Africa
English - United Kingdom
English - United States
Español - Español
Español - LATAM
Français
Greek
Italiano
Japanese
Korean
Nederlands
Polski
Português
Brazil
Româna
Thai
Türkçe
Русский
العربية
Women Soccerway
Men
Women Soccerway
Men
Fixtures
Competitions
Teams
Players
Free Games
Opta Games
Opta Max
Opta Five
Opta Player Ratings
Betting Insights
Competitions
Teams
Players
Games
EN Competitions
Women's Super League
Women's Championship
Women's National League - Premier Division
Women's National League - Division One
Women's FA Cup
FA Women's League Cup
FA WNL Cup
Women’s FA Community Shield
Women's Premier League
Women's Play-offs 3/4
Premiership Women
Championship Women
FA Women's Cup
Women's Premiership League Cup
Women's Play-offs 1/2
SWPL 1
SWPL 2
Women's Championship
SWF Scottish Cup
SWPL Cup
Women's Play-offs 1/2
Women's Play-offs 2/3
SWFL 2
Welsh Premier Women's League
Club Domestic
Albania
Argentina
Australia
Austria
Belarus
Belgium
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Chinese Taipei
Colombia
Croatia
Cyprus
Czechia
Denmark
Ecuador
England
Estonia
Faroe Islands
Finland
France
Georgia
Germany
Greece
Hungary
Iceland
India
Israel
Italy
Japan
Kazakhstan
Korea Republic
Kosovo
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Malta
Mexico
Moldova
Montenegro
Morocco
Netherlands
New Zealand
North Macedonia
Northern Ireland
Norway
Panama
Paraguay
Poland
Portugal
Republic of Ireland
Romania
Russia
Saudi Arabia
Scotland
Serbia
Serbia and Montenegro
Slovakia
Slovenia
Spain
Sweden
Switzerland
Thailand
Türkiye
Ukraine
Uruguay
USA
Uzbekistan
Vietnam
Wales
Club International
CAF Women's Champions League
AFC Women's Club Championship
UEFA Women's Champions League
Baltic Women's League
United by Women's Football
BeNe Women's Super Cup
All-Island Cup
Concacaf W Champions Cup
NWSL x Liga MXF Summer Cup
CONMEBOL Libertadores Femenina
A-Leagues All Stars Women
Olympics Intercontinental Play-offs Women
KAIF Trophy
Club Friendlies Women
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Women's International Champions Cup
National Teams
CAF Women's Africa Cup of Nations
Africa Women Cup of Nations Qualification
Women's Olympic Qualifying CAF
CECAFA Women's Senior Challenge Cup
COSAFA Women's Cup
COSAFA Women's U20 Cup
UNIFFAC Women's Tournament
UNAF Women's Tournament
African Games Women
U20 Women's World Cup Qualification Africa
U17 Women's World Cup Qualification Africa
AFC Women's Asian Cup
Women's Asian Cup Qualification
Women's Olympic Qualifying Asia
Women's Asian Games
Southeast Asian Games Women
EAFF E-1 Football Championship Women
AFF Women's Championship
SAFF Women's Championship
CAFA Women's Championship
WAFF Women's Championship
AFC U20 Women's Asian Cup
AFC U20 Women's Asian Cup Qualification
AFC U19 Women's Championship
AFC U19 Women's Championship Qualification
AFC U17 Women's Asian Cup
AFC U17 Women's Asian Cup Qualification
AFC U16 Women's Championship
AFC U16 Women's Championship Qualification
AFF U15 Women's Championship
Women's East Asian Games
UEFA Women's Championship
UEFA Women's Championship Qualification
Women's WC Qualification Europe
UEFA Women's Nations League
Women's Olympic Qualifying UEFA Play-off
UEFA U19 Championship Women
UEFA U19 Championship Women Qualification
UEFA U17 Championship Women
UEFA U17 Championship Women Qualification
Baltic Women's Cup
Concacaf Women's World Cup Qualifiers
Concacaf W Gold Cup
Concacaf W Gold Cup Qualification
CA Women's Games
CFU Women's Challenge Series
Concacaf Women's U20
Concacaf Women's U20 Qualification
Concacaf Women's U17
Concacaf Women's U17 Qualification
Concacaf Women’s Olympic Qualifying
Women's Caribbean Cup
Women's Caribbean Cup Qualification
Women's WC Qualification Oceania
Women's Pacific Games
Women's Olympic Qualifying OFC
OFC U20 Women's Championship
OFC U19 Women's Championship
CONMEBOL Copa America Femenina
South American Women's Games
CONMEBOL U20 Femenino
CONMEBOL U17 Femenino
Arnold Clark Cup
FIFA Women's World Cup
Olympics Women
Women's WC Qualification Intercontinental Play-offs
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Women's Pan American Games
CAC Women's Games
Friendlies Women
Algarve Cup
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
Istria Women's Cup
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
FIFA U20 Women's World Cup
FIFA U17 Women's World Cup
U21 National Team Friendlies Women
Youth Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Aphrodite Cup
Yongchuan Tournament
Molde vs. Brann
2 - 1
Summary
H2H Comparison
Commentary
Venue
Cracovia vs. Korona Kielce
Maribor vs. Ludogorets
Minai vs. Ruh Brest
Mura vs. Vorskla
Fakel vs. Partizán Bardejov
Yenisey vs. Avangard Kursk
Mura vs. Shakhtar Donetsk
Dinamo Bryansk vs. Kuban Pavlovskaya
Vorwärts Steyr vs. Lafnitz
Viktoria Plzeň II vs. Chrudim
Cracovia vs. Górnik Zabrze
Lokomotiv Plovdiv vs. Dobrudzha 1919
Riga vs. Shakhtyor Soligorsk
Rukh Vynnyky vs. Rad Beograd
Korona Kielce vs. Prishtina
Vorskla vs. Drita
Slavia Sofia vs. Torpedo Moskva
SKA Khabarovsk vs. Neftekhimik
Desna vs. Lokomotiv
Jaro vs. VIFK
KPV vs. Oulu
Red Star Belgrade vs. Shakhtar Donetsk
CSKA 1948 Sofia vs. Makedonija GjP
Arsenal Tula vs. Liepaja
Orenburg vs. Rudar
Lviv vs. Shkupi
Fakel vs. Dukagjini
Rukh Vynnyky vs. Akzhayik
Minai vs. Maribor
Ludogorets vs. Akron
Kolos Kovalivka vs. Ruh Brest
Grorud vs. Stabæk
Åsane vs. Sotra
Montana vs. Makedonija GjP
Spartak Moskva II vs. Akademija Pandev
Neftekhimik vs. Shakhter Karagandy
Dinamo Kiev vs. Dinamo Tbilisi
Blau-Weiß Linz vs. Pregarten
Minai vs. Aktobe
Slavoj Vyšehrad vs. Sparta Praha II
Nykøbing vs. HB Køge
Stal Mielec vs. Radomiak Radom
Rubin Kazan vs. Khimki
Dinamo Moscow vs. Rudar
Rotor Volgograd vs. Aktobe
Dukla Banská Bystrica vs. Zemplín Michalovce
Inhulets' vs. Arda
CSKA Sofia vs. Botev Vratsa
Sarajevo vs. Levski Sofia
Rapid Wien II vs. Horn
Zorya vs. Valmiera
Volgar Astrakhan vs. Tyumen
Minai vs. Drita
Kolos Kovalivka vs. Atyrau
Degerfors vs. IF Karlstad
Degerfors vs. Örebro Syrianska
Mjällby vs. Österlen
Korona Kielce vs. Radomiak Radom
Mariupol' vs. Spartaks Jūrmala
Dnipro-1 vs. Metaloglobus
Shakhtar Donetsk vs. Mariupol'
Akhmat Grozny vs. Kyzyl-Zhar
Torpedo Moskva vs. Fakel
Chernomorets Balchik vs. Cherno more
Arka Gdynia vs. Chojniczanka Chojnice
Jastrzębie vs. Polonia Warszawa
Górnik Łęczna vs. Avia Świdnik
Vysočina Jihlava vs. Blansko
CSKA Moscow vs. Real Murcia
Ruch Chorzów vs. Zagłębie Sosnowiec
Nieciecza vs. Puszcza Niepołomice
Radomiak Radom vs. Lechia T. Mazowiecki
Sandecja Nowy Sącz vs. KSZO 1929
Hammarby vs. Akropolis
Orenburg vs. Slavia Sofia
Skive vs. Hobro
Cherno more vs. Lokomotiv GO
Örebro vs. Brage
Arsenal Tula vs. Montana
Shakhtar Donetsk vs. Slovan Bratislava
Domzale vs. Gorica
Ufa vs. Shkupi
Mariupol' vs. Ordabasy
Buducnost vs. Dnipro-1
Lviv vs. Veres Rivne
ŁKS Łódź vs. Oleksandria
Chertanovo vs. Fakel
Irtysh Omsk vs. Metaloglobus
Ahrobiznes Volochysk vs. Desna
Jastrzębie vs. Legionovia Legionowo
Minai vs. Makedonija GjP
Krasnodar II vs. Linense
Akhmat Grozny vs. Liepaja
Vendsyssel vs. Thisted
Viborg vs. Holstebro
Varberg vs. Tvååker
La Unión Atlético vs. CSKA Moscow
SV Wallern vs. Vorwärts Steyr
Raufoss vs. Skeid
Zenit vs. Ararat-Armenia
SKA Khabarovsk vs. Torpedo Moskva
Dinamo Moscow vs. Kairat
Sereď vs. Petržalka
Rukh Vynnyky vs. Olimpik Donetsk
Liefering vs. Grazer AK
Molde vs. Brann
Krasnodar vs. Lokomotiv Moscow
Zenit vs. Noah
Admira vs. Austria Wien II
Korona Kielce vs. Atyrau
Vorskla vs. Zeta
Fremad Amager vs. Næstved
Ludogorets vs. Dinamo Tbilisi
CSKA 1948 Sofia vs. Dinamo Kiev
Kolding vs. Fredericia
Rukh Vynnyky vs. Ruh Brest
Desna vs. Rudar
Rostov vs. Krasnodar
Hillerød vs. B 93
Start vs. Fløy-Flekkerøy
Odd vs. Jerv
Baltika vs. ŁKS Łódź
Shakhtar Donetsk vs. Borac Banja Luka
Sandecja Nowy Sącz vs. Stal Rzeszów
Miedź Legnica vs. Chrobry Głogów
Valerenga vs. Tromsø
Rubin Kazan vs. Dinamo Moscow
Brann vs. Øygarden
Amstetten vs. Juniors OÖ
Elfsborg vs. Helsingborg
Minai vs. Veres Rivne
Lviv vs. Valmiera
Lovech vs. Botev Vratsa
Tom Tomsk vs. Liepaja
Fredrikstad vs. Mjøndalen
Lillestrøm vs. Raufoss
Liefering vs. Floridsdorfer AC
Rotor Volgograd vs. Slavia Sofia
Lokomotiv Moscow vs. Östersunds FK
Lafnitz vs. Bruck / Leitha
Blau-Weiß Linz vs. Vorwärts Steyr
Austria Lustenau vs. Dornbirn
IFK Göteborg vs. Halmstad
Molde vs. Bodø / Glimt
CSKA 1948 Sofia vs. Inhulets'
St. Pölten vs. Wacker Innsbruck
Celje vs. Mura
Hartberg vs. Lafnitz
Trenčín vs. Dubnica
Dinamo Brest vs. Slavia
Lafnitz vs. Stripfing
Rapid Wien II vs. Slovácko II
Austria Wien II vs. Draßburg
Landskrona vs. Torns
Alta vs. Fløya
Bełchatów vs. Radomsko
Bełchatów vs. Pelikan Łowicz
Senica vs. Zemplín Michalovce
Etar VT vs. CSKA 1948 Sofia
Rosenborg vs. Ranheim
Kvik Halden vs. Asker
Notodden vs. Mjøndalen
IF Fram vs. Sandefjord
Strømmen vs. Kjelsås
Kristiansund vs. Brattvåg
Dinamo Batumi vs. Slovan Bratislava
Dinamo Minsk vs. Tyumen
Krylya Sovetov vs. Kairat
Hradec Králové vs. Chrudim
Skeid vs. KFUM
Líšeň vs. Prostějov
Orenburg vs. Alaniya Vladikavkaz
Essentuki vs. Dinamo Bryansk
Vlašim vs. Viktoria Žižkov
Jastrzębie vs. Legia Warszawa II
Hvidovre vs. AB
Slavoj Vyšehrad vs. Dukla Praha
Sydvest vs. Dalum
Holstebro vs. Jammerbugt
Odra Opole vs. GKS Katowice
FA 2000 vs. Frem
GAIS vs. Norrby
Holbæk B&I vs. Slagelse B&I
Maardu vs. Trans
Lokomotiv Plovdiv vs. Hebar 1918
Bełchatów vs. Swit
Sirius vs. Akropolis
Örgryte vs. Utsikten
Ružomberok vs. FC Košice
Viborg vs. Hobro
Beroe vs. Zagorets
Botev Plovdiv vs. Tsarsko selo
Spartak Moscow vs. Shakhtyor Soligorsk
Hutnik Kraków vs. Zagłębie Sosnowiec
Kongsvinger vs. Elverum
Cherno more vs. Sozopol
CSKA Sofia vs. Lokomotiv Sofia 1929
DAC 1904 vs. Zemplín Michalovce
Resovia Rzeszów vs. Motor Lublin
Trelleborg vs. Österlen
Stomil Olsztyn vs. Znicz Pruszków
Grorud vs. Ullensaker / Kisa
Zilina vs. Tychy
Kalmar vs. Helsingør
Mjällby vs. Värnamo
Västerås SK vs. Sollentuna
Kalmar vs. Malmö
Brommapojkarna vs. Djurgården
AFC Eskilstuna vs. Sylvia
Lafnitz vs. Mura
Trenčín vs. Blansko
Slovan Bratislava vs. Senica
Dinamo Minsk vs. Tyumen
GIF Sundsvall vs. Gefle
Buducnost vs. Rotor Volgograd
Bryne vs. Vard
Arsenal Tula vs. Velez
Ufa vs. Ventspils
Alaniya Vladikavkaz vs. Aktobe
Ural vs. Rigas FS
Khimki vs. Chayka
Minsk vs. Vitebsk
Jastrzębie vs. Wigry Suwałki
Maribor vs. Nafta
Dnipro-1 vs. Lokomotivi Tbilisi
Dnipro-1 vs. Lokomotiv
Krylya Sovetov vs. Buducnost
Irtysh Omsk vs. Fakel
Blansko vs. Třinec
Viktoria Plzeň II vs. Dukla Praha
Alta vs. Mjølner
Esbjerg vs. Aarhus Fremad
Desna vs. Kaisar
Hammarby vs. Brage
Spartak Moscow vs. Riga
Górnik Łęczna vs. Stal Stalowa Wola
Tromsø vs. Sogndal
Fakel vs. Akzhayik
Dnipro-1 vs. Zeta
Djurgården vs. Vasalund
Levski Sofia vs. Sportist Svoge
World
Arnold Clark Cup
A-Leagues All Stars Women
Olympics Intercontinental Play-offs Women
FIFA Women's World Cup
Olympics Women
Women's WC Qualification Intercontinental Play-offs
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Women's Pan American Games
CAC Women's Games
Friendlies Women
Algarve Cup
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
KAIF Trophy
Istria Women's Cup
Kubanskaya Vesna U19
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
Club Friendlies Women
Trofeo Ramon de Carranza
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
FIFA U20 Women's World Cup
FIFA U17 Women's World Cup
Youth Friendlies Women
U21 National Team Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Other Competition Matches Women
Yongchuan Tournament
Aphrodite Cup
Women's International Champions Cup
ICC Futures Girls
Show More
bet now
begambleaware.org 18+
Aker Stadion
Address:
Julsundveien 14, Reknes
Zip code:
6412
City:
Molde
E-mail:
mfk@moldefk.no
Website:
http://www.moldefk.no/site/main/artikkel.php?page_id=42
Opened:
1998
Architect:
Kjell Kosberg
Capacity:
11800
Surface:
artificial turf
Previous names:
Molde Stadion
Facts:
nickname: Røkkeløkka Change its surface from grass to artificial turf in 2013
Source: Frank Jasperneite
Map
Eliteserien table
#
Team
MP
D
P
7
Kristiansund
0
+0
0
8
Lillestrøm
0
+0
0
9
Molde
0
+0
0
10
Odd
0
+0
0
11
Rosenborg
0
+0
0
Eliteserien table
#
Team
MP
D
P
1
Bodø / Glimt
0
+0
0
2
Brann
0
+0
0
3
Fredrikstad
0
+0
0
4
HamKam
0
+0
0
5
Haugesund
0
+0
0
Copyright ©2024 Perform Group. All rights reserved.
Data provided by Opta Sports. Articles provided by OMNISPORT.